1- عضویت در واچار724 کاملاً رایگان می باشد و هر شخص حقیقی که به سن 18 سال تمام رسیده‌ باشد می‌تواند به عضویت واچار724 درآید.

2- اشخاص حقوقی در صورتیکه دارای مجوز معتبر از مراجع ذیصلاح باشند، اجازه عضویت در فروشگاه را دارند و می‌توانند بعنوان خریدار و یا فروشنده از خدمات ارائه شده استفاده نمایند.

3- آغاز عضويت و شروع استفاده شما از این وب‌ سایت، به منزله موافقت شما با قوانین اعلام ‌شده برای استفاده از آن می باشد و تماما لازم الاجرا هستند.

4- به منظور تسریع در امر عضویت واچار724 پست الکترونیک و شماره تلفن همراه کاربران را به ترتیب بعنوان نام کاربری و کلمه ی عبور قرار می‌دهد که کاربران می توانند پس از عضویت جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی نسبت به تغییر کلمه ی عبور خود اقدام نمایند.

5- دسترسی به مجموعه فروشگاههای اینترنتی واچار724 فقط از طریق دامنه‌های vachar724.com ، vachar724.ir و vachar724.net امکان پذیر می‌باشد و هرگونه آدرس و یا نام‌های مشابه با این آدرس‌‌ها هیچگونه ارتباطی با واچار724 نداشته و ندارند و در صورت اشتباه کاربر، فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

6- کلیه حقوق مادی، علمی و معنوی این وب سایت متعلق به واچار724 می‌باشد.

7- واچار724 ممکن است برای برخی از خدمات خود هزینه‌هایی را از کاربران اخذ نماید که این هزینه‌ها در قسمت‌های مربوطه لحاظ شده‌اند.

8- واچار724 این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا به کاربرانی که به هر دلیلی مورد تایید نیستند خدماتی ارائه ندهد.

 9- نشانی کاربران و اطلاعات تماس ایشان، همان است که در پنل کاربری خود در هنگام عضویت ثبت نموده اند که در صورت تغییر، می‌بایست اطلاعات خود را بروز نمایند، در غیر اینصورت تبعات ناشی از عدم درج اطلاعات صحیح بعهده خود کاربر خواهد بود.

10- کلیه‌ی مکاتباتی که فروشگاه با کاربران از طریق پست الکترونیکی ایشان و یا شماره تلفن همراه وی انجام می‌‌دهد، ابلاغ شده تلقی می‌گردد.

11- کاربران می‌توانند جهت ارتباط با مسئولین فروشگاه از طریق منوی "ارتباط با ما" مکاتبه نمایند.

12- واچار724 حق دارد در هر زمان که بخواهد در متن این قوانین تغییرات کلی و یا جزئی ایجاد کند و پس از آن ، تغییرات جدید نسبت به همه‌ی کاربران موثر خواهد بود. در صورتیکه در متن قوانین تغییرات اساسی ایجاد گردد به نحوی که برای اعمال مقررات جدید نیاز به موافقت دوباره اعضاء باشد این تغییرات به اطلاع کاربران خواهد رسید تا در صورت مخالفت با آن درخواست لغو عضویت خود را اعلام نمایند. در غیر اینصورت تمامی پیامدهای احتمالی آن بر عهده کاربر خواهد بود.

13- واچار724 اطلاعات کاربران را اجاره نمی‌دهد، نمی‌فروشد و به اشتراک نمی‌گذارد به جز در موارد ذیل:

الف) جهت ارائه به موسسات حمل و نقل و هماهنگی در خصوص ارسال و تحویل کالا و خدمات فروشگاه؛

ب) در صورت تخطی کاربر از قوانین و در صورت وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد کاربر، اطلاعات وی در اختیار مراجع قانونی قرار می‌گیرد.

ج) در صورتی که مراجع قضایی اطلاعات کاربر را به هر دلیلی از فروشگاه بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می‌گیرد.

 14- جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر متعهد است تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد؛ و در صورت مشاهده هر گونه توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیر سایت اطلاع دهد.

15- چنانچه در نتیجه نقض این قوانین ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به واچار724، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با کاربر خاطی خواهد بود.

16- تمامی قوانین و مقررات فروشگاه در شرایط غیرقابل کنترل مانند: زلزله، سیل، آتش سوزی و ... تا برقرای شرایط عادی کان لم یکن تلقی می‌گردد.

17- در صورتیکه سایت به دلایلی که خارج از عهده‌ی مسئولین واچار724 باشد غیرفعال شد، کاربران حق اعتراض و اقامه دعوی در این خصوص را از خود سلب می‌نمایند.

18- با توجه به اینکه نام کابری هر کاربر پست الکترونیک او می‌باشد، بنابراین پست الکترونیکی وارد شده می‌بایست منحصر به فرد بوده و نباید شامل اسامی خاص یا برندهای تجاری و یا نام‌ها و عناوین غیراخلاقی باشد. در صورت مشاهده موارد مغایر با قوانین و مقررات درج شده، واچار724 حساب کاربری مربوطه را مسدود خواهد نمود و کاربر دیگر حق ثبت نام مجدد را نخواهد داشت.

19- ایجاد حساب کاربری شبیه نام کاربری مدیران سایت و یا استفاده از آواتار و یا اطلاعات آنها ممنوع است و در صورت مشاهده دسترسی کاربر بدون اخطار قبلی بسته خواهد شد.

20- قرار دادن تصاویرغیراخلاقی، دارای پوشش نامناسب، مستهجن، تصاویر موهن سیاسی و مذهبی و دلخراش درعکس پروفایل ممنوع است. در صورت مشاهده حساب کاربری فرد خاطی مسدود خواهد شد.

21- در صورت فراموشی نام کاربری و یا کلمه ی عبور، بازیابی اطلاعات فوق صرفاً از طریق ایمیل قابل بازیابی خواهد بود.

22- کاربران حق ارائه اطلاعات کاربری خود را به سایرین ندارند و مسئولیت حفظ نام کاربری و کلمه‌ی عبور بعهده ی کاربر می‌باشد.

23- کلیه‌ی کاربران موظفند اطلاعات خواسته شده در فرم های مربوطه را به صورت صحیح وارد نماید. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل به عهده‌ی کاربر می‌باشد.

24- واچار724 مجاز است جهت تایید هویت کاربران خویش اطلاعات مربوطه را مورد بررسی قرار دهد و در صورت لزوم تحقیق بعمل آورد.

25- واچار724 جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران، دامنه و زیردامنه‌های خود را امن نموده، به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیرمجاز، این اطلاعات قابل استفاده نباشند. ولیکن متاسفانه با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی نمی‌توان امنیت هیچ مخابره داده‌ای از طریق اینترنت را به صورت 100 درصد تضمین کرد. بنابراین ما نمی‌توانیم این اطمینان را بصورت قطعی بدهیم که اطلاعاتی که برای ما فرستاده‌اید در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهد بود. و علاوه بر آن نمی‌توانیم مسئولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیرقانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول کنیم.

26- فروشگاه اینترنتی واچار724، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌نماید و کلیه‌ی کاربران موظفند از درج هرگونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران خودداری نمایند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ی کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ی خود ایشان خواهد بود.

1- فروشندگان ابتدا باید ازمطابقت داشتن فعالیتها، مبادلات و فروش کالای خود با قوانین سایت اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با قوانین سایت، از انجام هر یک از این امور جلوگیری شده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در تسهیلات خرید و فروش و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود.

2- فروشندگان حق ثبت کالاهایی را که موجود ندارند را نداشته و همچنین چنانچه موجودی کالایی در فروشگاه به صفر رسیده و امکان تهیه مجدد آن طی 24 ساعت وجود نداشته باشد نسبت به حذف آن کالا اقدام نمایند.

3- کاربرانی که بعنوان فروشنده فعالیت می‌نمایند می بایست جهت ثبت کالاهای خود از آنها عکس گرفته و در قسمت مربوطه بارگزاری نمایند. جهت سهولت در معرفی وضعیت فیزیکی کالا امکان ارسال حداکثر 5 تصویر برای هر کالا در فروشگاه برای کاربران فراهم شده است.

4- کلیه ی تصاویر ارسالی باید در ابعاد حداقل 450×600 و حداکثر 600 × 800 و با رزولوشن 72 باشد و اولین تصویر هر کالا باید بصورت افقی ارسال گردد. جهت سهولت در انجام این امر می‌توانید از اینجا فایل نمونه را دانلود نمایید.

5- عکسهای آپلود شده باید با کیفیتی مطلوب و از خود کالا گرفته شده باشد و فاقد هرگونه نوشته و یاWater Mark  باشد و حتی المقدور معایب محصول شامل ضربه خوردگی، خط و خش و .... در تصاویر ارسالی نمایان باشد.

6- علیرغم تلاش واچار724 در بررسی اطلاعات محصولات ثبت شده در فروشگاه؛ ثبت محصول در فروشگاه دلیلی بر صحت، تایید و یا تضمین آنها نمی‌باشد، لکین فروشگاه در خصوص اختلافات احتمالی از فروشندگان و خریداران حمایت می‌نماید.

7- پس از این که خریدار مبلغ کالا و یا کالاهای خریداری شده را به حساب فروشگاه واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده حداکثر ظرف مدت 24 ساعت می‌باشد. ممکن است بنا به دلایل فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان به توافق رسیده برای تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا معامله را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند.

8- مسئولیت ارسال کالا جهت تحویل به خریدار، به عهده فروشنده خواهد بود.

9- فروشنده موظف است پس از ارسال کالا شماره بارنامه و یا کد رهگیری مربوطه و همچنین تاریخ و ساعت دقیق ارسال کالا را در قسمت مربوطه ثبت نماید.

 10- فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که کالای ارسال شده با مشخصات ذکر شده مطابقت داشته و دارای شرایط ذیل باشد:

10-1- کالای ارسالی به خریدار جزء کالاهای ممنوعه، جعلی و یا غیر قانونی نباشد.

10-2- تعداد و کمیت کالای ارسالی، از تعداد سفارش داده شده خریدار کمتر نباشد.

10-3- کالای ارسالی ناقص نباشد، مثلا بخشی از آن مفقود شده باشد.

10-4- کالا را در مدت زمان تعیین شده و به نشانی خریدار که در سایت ثبت شده است ارسال کرده باشد.

11- فروشندگان می بایست کالاهای خود را صرفا از طریق یکی از روش های ذیل ارسال نمایند:

11-1- ارسال توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران بصورت پیشتاز

11-2- ارسال توسط شرکت تیپاکس

11-3- ارسال توسط شرکت آرامکس

11-4- ارسال توسط شرکت های حمل و نقل معتبر

 12- کالای خریداری شده به آدرس ثبت شده، خریدار در پنل کاربری وی ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در پنل کاربری عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد؛ همچنین در صورتیکه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل بگیرد، به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

13- خریدار باید هنگامی که کالای سفارش داده را از مامور حمل کننده دریافت می کند، بسته بندی آن را بررسی کند و در صورت مشاهده آسیب دیدگی بسته از تحویل آن خودداری نماید.

14- خریدار موظف است در صورتیکه کالای خریداری شده را ظرف مدت 4 روز کاری از زمان اعلام فروشنده مبنی بر ارسال کالا دریافت نکرد، مراتب را به فروشگاه اعلام نماید تا در این خصوص پیگیری‌های لازم به عمل آید در غیر اینصورت فروشگاه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

15- کالاهایی که قیمت آنها بصورت ناعادلانه ثبت شوند از فروشگاه حذف خواهند شد.

16- خریداران مشکل پسندی که در اکثر خریدهایشان مشکل ایجاد می نمایند توسط فروشگاه شناسایی شده و پس از تذکر، از فعالیت آنها در فروشگاه جلوگیری می شود.

17- درج شماره بارنامه و یا رهگیری نادرست، ممنوع می‌باشد.

 18- کلیه ی کاربرانی که تحت عنوان فروشنده در فروشگاه فعالیت می‌نمایند موظفند اطلاعات دقیقی در خصوص کالاهای خود ارائه دهند. این اطلاعات می تواند شامل: نام دقیق کالا، کارخانه سازنده، مدل کالا، سریال کالا، مدت زمان کارکرد، وضعیت گارانتی، نام شرکت گارانتی دهنده و ... باشد.

19- خریدار از لحظه‌ی خرید کالا فقط 12 ساعت فرصت دارد تا انصراف خود را از خرید کالای مورد نظر ثبت نماید. بدیهی است پس از گذشت مدت تعیین شده حق انصراف نخواهد داشت.

20- وجوه واریزی خریداران به شرح ذیل به حساب فروشندگان واریز می‌شود:

20-1- پس از اینکه کالا برای خریدار ارسال شد و تحویل وی گردید، خریدار موظف است حداکثر ظرف مدت 24 ساعت کالا را با مشخصات قید شده در فروشگاه مطابقت داده و در صورت عدم داشتن هرگونه مشکل در پنل مدیریتی خود قسمت کالاهای خریداری شده تاییدیه دریافت کالا را اعلام نماید تا مبلغ کالا به حساب فروشنده واریز گردد.

20-2- در صورتیکه خریدار دریافت کالا را تا 7 روز پس از اعلام ساعت و تاریخ ارسال کالا توسط فروشنده تایید نکند، از بخش پشتیبانی فروشگاه برای تایید تلفنی کالا با خریدار تماس گرفته می شود. چنانچه طی مدت 24 ساعت دو بار از بخش پشتیبانی با خریدار تماس گرفته شود و خریدار پاسخگو نباشد، کالا تایید شده تلقی خواهد شد و مبلغ واریزی به حساب فروشنده واریز می شود.

 21- در صورتیکه کالای ارسال شده جهت خریدار به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سایت، شکستگی و یا آسیب دیدگی از سوی خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده از سوی سایت پرداخت نخواهد شد.

22- کلیه وجوهی که واچار724 از کاربران خود دریافت میکند صرفا از طریق درگاههای پرداخت آنلاین سایت انجام می‌پذیرد.

23- چنانچه خریدار و یا فروشنده به هر دلیلی اقدام به معامله کالاهای ممنوعه جعلی و غیرقانونی نمایند فروشگاه از واریز مبلغ مبادله امتناع ورزیده و موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد نمود.

24- واچار724 و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی مسئول خسارات اتفاقی غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت واچار724، و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه ای است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، واچار724 مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود.

25- عدم تعقیب یا چشم‌پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادعای مرور زمان از سوی كاربر یا کاربران به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

26- در تمامی مواردی که مهلت زمانی برای کاربران در خصوص معاملات تعیین شده است روزهای تعطیل رسمی محاسبه نمی‌شوند.

27- با توجه به اینکه واچار724 از خریداران محترم حمایت می‌کند ، کلیه کاربرانی که تحت عنوان فروشنده فعالیت می‌کنند می‌بایست قوانین مربوط به حمایت از حقوق مصرف کننده و قوانین مربوط به استرداد کالا را نیز مطالعه نمایند. بدیهی است ثبت کالا برای فروش در سایت به منزله قبول کلیه‌ی قوانین مربوطه می‌باشد و کاربران فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می‌نماید.

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های مجموعه ی واچار724 بوده و هست. از اینرو در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. از این رو کلیه ی محصولاتی که در واچار724 ارائه میگردند دارای گارانتی رضایت مشتری هستند و چنانچه مشتری به هر دلیلی از محصول خریداری شده ناراضی باشد ، 3 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته شده است.

قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده

1- فقط در صورتی مبلغ واریزی به حساب فروشنده منتقل می شود  که خریدار کالای مورد نظر خود را دریافت  کرده باشد.

2- وجه واریزی خریدار از هر گونه سوء استفاده های احتمالی در امان خواهد ماند. چون بعد از اینکه خریدار سفارش خود را به طور رضایت بخش تحویل گرفته باشد ، واچار724 با فروشنده تسویه حساب می‌نماید.

3- چنانچه خریدار از محصول دریافتی خود راضی نباشد ، با ارائه دلائل منطقی می‌تواند تمام مبلغ پرداختی خود را پس بگیرد.

4- چنانچه سفارش در موعد مقرر به تحویل خریدار نشود ، خریدار می‌تواند درخواست نماید تا مبلغ پرداختی ، مسترد گردد.

5- چنانچه کالای دریافتی با اطلاعات ذکر شده در سایت مغایرت داشته باشد خریدار می تواند برای استرداد بخش و یا کل مبلغ پرداختی با فروشنده مذاکره نماید. واچار724 برای حل اختلاف به وجود آمده کمک خواهد کرد.

قوانین حمایت از خریداران واچار724 به چه صورت می‌باشد؟

حالت اول :

اگر کالای خریداری شده را در موعد مقرر تحویل نگرفته‌اید : به راحتی با ورود به پنل کاربری خود ، بخش حل اختلاف و انتخاب گزینه کالایی را که خریداری کرده‌ام دریافت نکرده ام ، واچار724 و فروشنده را از این موضوع مطلع گردانید. چنانچه پس از بررسی و پیگیری با فروشنده ، نتیجه‌ای حاصل نگردید وجه واریزی ، مسترد خواهد شد.

حالت دوم :

اگر کالا را دریافت کرده ، ولی با مشخصات ارائه شده در سایت مطابقت ندارد ، در پنل کاربری خود ، بخش حل اختلاف و انتخاب گزینه کالایی را که دریافت کرده‌ام با شرح ارائه شده در سایت مطابقت ندارد ، سایت و فروشنده را از این موضوع آگاه نموده و با فروشنده مذاکره نمایید. در این صورت می توانید به فروشنده پیشنهاد قیمت کمتری داده و اختلاف خود را با وی حل نمایید. و اگر با فروشنده به توافق نرسیدید می توانید از طریق ارجاع به گروه حل اختلاف ، از واچار724 درخواست داوری نموده و اختلاف ایجاد شده را به واچار724 ارجاع نمایید.

حل اختلاف :

چنانچه اختلاف ایجاد شده به این گروه ارجاع داده شد واچار724 پس از بررسی موضوع ، با بررسی مدارک و مستندات طرفین از قبیل : بارنامه ، عکس از کالا و یا سایر مدارک ، اقدام به صدور رأی می‌نماید. رأی صادره بعنوان نظر نهایی و قابل قبول از سوی طرفین تلقی شده و حسن ختام اختلاف ایجاد شده خواهد بود.

نکاتی که خریداران باید رعایت کنند تا شامل قانون حمایت از حقوق مصرف کننده شوند :

1- کلیه‌ ی کاربران موظفند برای حل کلیه اختلافات احتمالی سعی خود را با بر پایی مذاکرات دوستانه از طریق سامانه‌های ارتباطی فروشگاه بعمل آورند و موضوع را با ارائه ی ادله معتبر و محکم حل و فصل نمایند؛ بدیهی است فروشگاه مسئولیتی در قبال حل اختلاف در خارج از چهارچوب قوانین تعیین شده نخواهد داشت.

2- طرح شکایت از سوی خریداران تنها در صورت های ذیل قابل قبول است

2-1- کالای خریداری شده توسط آنچه که در فروشگاه توسط فروشنده ثبت شده، مغایرت داشته باشد. خریدار برای اثبات ادعای خود و همچنین برگشت کالا به فروشنده باید دلیل و مدرک قانع کننده ارائه دهد.

2-2- تمامی مراحل خرید و فروش بر اساس قوانین واچار724 صورت گرفته باشد.

2-3- معامله خارج از سایت صورت نگرفته باشد (وجه کالا به حساب واچار724 واریز شده باشد)

2-4- خریدار باید هنگامی که کالای خریداری شده را از مأمور حمل کننده دریافت می‌کند ، بسته‌بندی آن را بررسی ، و در صورت مشاهده ایراد یا آسیب دیدگی بسته هنگام حمل آن را تحویل نگیرد.

2-5- پس از تحویل کالا از شرکت حمل کننده آن را با سفارش خود مطابقت داده و در صورت وجود مغایرت حتما در بخش حل اختلاف شکایت خود را مطرح نماید.

3- چنانچه 24 ساعت پس از طرح شکایت از طرف کاربر موضوع مربوطه پیگیری نشود و یا مدارک معتبری ارائه نگردد، فروشگاه اختلاف بوجود آمده را حل شده تلقی خواهد نمود و کاربر و یا کاربران حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت.

4- در صورتیکه فروشگاه نظر نهایی خود را در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده ولیکن طرفین به آن اعتنا ننمایند ، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی را نخواهند داشت.

5- هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین طرفین حل و فصل شود. واچار724 امکان گفتگوی دو طرفه را به منظور حل مشکلات فراهم نموده و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد.

6- هزینه حمل برای استرداد کالا به فروشنده به عهده طرفی خواهد بود که فروشگاه رای داده است.

7- در صورتی که خریدار ظرف مدت 24 ساعت کالای خریداری شده را مرجوع نکند، مبلغ پرداختی به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

8- خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود، فقط از طریق روش های اعلام شده توسط فروشگاه، جهت این امر استفاده نموده و اطلاعات بارنامه ارسالی را ظرف مدت حداکثر 24 ساعت به سایت اعلام نماید. پس از تایید وصول کالا توسط فروشنده، وجه پرداختی به حساب خریدار واریز خواهد شد.

9- خریدار می‌ بایست کالا را به همان شکلی که دریافت نموده و در حالت اولیه خود مسترد نماید.

10- لازم است مشخصات تماس و آدرس پستی خریدار درست و بروز باشد ؛ در صورت ثبت آدرس پستی نادرست در هنگام ثبت نام ، مسئولیت عدم رسیدن کالا به مقصد و کلیه هزینه‌های مربوطه به عهده خریدار خواهد بود.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 3 روز ضمانت بازگشت تابع شرایط ذیل خواهد بود:

1- محصول خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات ارائه شده در وب سایت مغایرت داشته باشد:

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت محصول ، به واچار724 از طریق تلفن، ایمیل و یا صفحة ارتباط با ما ؛ اطلاع داده شود. امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

2- انصراف مشتری از خرید خود:

- چنانچه سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر موضوع به واچار724 از طریق شماره تلفن : 52290695-051 اطلاع داده شود.

- چنانچه پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 3 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واچار724 اطلاع دهد. در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس مربوطه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که :

1-  کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد ؛

2- از آن استفاده نشده باشد ؛

3- به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود پغ

4- اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است ؛

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

3- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واچار724 اطلاع داده شود.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و واچار724 تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

کالای آسیب دیده و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به واچار724 ارسال شود. در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به واچار724 بازگردانده شود.

نحوه ارسال و بازگرداندن کالا

1- لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید و از ارسال کالا بدون هماهنگی با واچار724 جداً، خودداری کنید.

2- برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و همه اقلام  آن به همراه کالای اصلی ارسال شود.

3- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید).

4- برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز و یا شرکت های حمل و نقل معتبر استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز و یا شرکت های حمل و نقل معتبر به عهده خریدار است و واچار724 تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

5- برای واریز هزینه ارسالُ به حساب خریدار، قبض پستی با مهر شرکت حمل کننده باید همراه کالا ارسال شود.

6- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان واچار724، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده خریدار خواهد بود.

روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از ارسال و دریافت کالا

کارشناسان خدمات پس از فروش واچار724 ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند و چنانچه ایراد یا مغایرت تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا خریدار می‌تواند وجه پرداختی خود را پس بگیرد. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا است. اگر در زمان رسیدگی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ واچار724 بنا به انتخاب خریدار کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب خریدار واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، خریدار تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، واچار724 تفاوت را به حساب خریدار واریز می‌کند.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و واچار724 در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا  درج شده در فاکتور به خریدار را می‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط واچار724، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط خریدار و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

علیرغم تصور آن‌ که بررسی مشکلات اعلام شده از طرف خریدار (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل بررسی مشکلات اعلام شده زمان‌بر است به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب خریدار واریز خواهد شد.ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش واچار724 است.

نحوه اعلام درخواست به چه صورت خواهد بود؟

با شماره تلفن 52290695- (051) تماس بگیرید و یا پیام خود را در صفحه ارتباط با ما ارسال کنید.

1- تخلف از قوانین و مقررات واچار 724


2- تخطی از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، اداری و به طور خاص قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه‌ای و قانون مبارزه با پول‌شویی


3- نقض حقوق مولفین ، مصنفین و هنرمندان و یا حقوق مندرج در قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری، حقوق منبعث از قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای، حقوق مذکور در قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی


4- فروش و عرضه اجناس تقلبی


5- ارتکاب عملی که کلاهبرداری و یا در حکم آن به شمار بیاید.


6- عدم همکاری در تحقیقات و یا عدم تأیید اطلاعاتی که به سایت داده‌ شده است.


7- استفاده از پروکسی ناشناس


8- استفاده از حساب کاربری که سابقا با موارد ممنوعه مرتبط باشد.


9- انجام مبادله یا استفاده از خدمات به نحوی که منجر به طرح شکایت یا اخذ جریمه‌ از واچار724 یا هر یك از کاربران شود.


10- افشا یا انتشار اطلاعات کاربران دیگر و یا استفاده از آن اطلاعات برای اهداف تجاری


11- ارسال پیام‌های الکترونیکی ناخواسته و هرزنامه‌ها به سایر کاربران یا سوء استفاده از خدمات برای کسب منفعت مالی


12- تلاش برای مداخله و اخلال در سایت یا خدمات واچار724


13- هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از سایت بدون اخذ اجازه قبلی از واچار724


14- استفاده از نرم‌افزارهای اخلال‌گر مانند ویروس‌ها و تروجان‌ها و کرم‌های اینترنتی که موجب اخلال در کار رایانه‌های شرکت یا سرقت اطلاعات شود.


15- انجام امور مرتبط با خیریه و جمع آوری کمک های مالی


16- مبادلات مربوط به فروش اجناسی که متعلق به فروشنده نیستند یا فروشنده مجاز به فروش آن‌ها نیست


17- مبادلاتی که منجر به نقض حقوق مالکیت فکری کالاهایی که دارای چنین حقوقی هستند گردد


18- مبادلات مرتبط با اموال تاريخی، فرهنگی به دست آمده از حفاری غیرمجاز


19- مبادلاتی که اطلاعات شخصی افراد دیگر را به طور غیرقانونی فاش می‌کند


20- مبادلات مربوط به شرکت‌های هرمی، برنامه‌های شبکه‌ای و برنامه‌های بازاریابی چندسطحی


21- قمار و شرط‌ بندی و سایر فعالیت‌هایی که با دریافت مبلغی برای شرکت در مسابقه جایزه می‌دهند


22- مبادلاتی که افراد مختلف بدان وسیله به نمایندگی از طرف فروشندگان وجوه را دریافت و جمع‌آوری می‌کنند


23- مبادلاتی که طبق قوانین جمهوری اسلامی مجاز شمرده نمی شود.

تعریف وضعیت سفارش

معلق : سفارش ثبت شده است ولی فروشنده تاکنون اقدامی برای ارسال آن انجام نداده است.

آماده به ارسال:  سفارش توسط فروشنده بسته بندی شده است و به زودی به مامور پست تحویل داده می شود.

ارسال شده:  توسط پست مبدا به آدرس مقصد ارسال شده است و به زودی تحویل خریدار خواهد شد. برای اطلاع دقیق از وضعیت سفارش میتوانید با در دست داشتن کد رهگیری مربوطه و تماس با شرکت حمل کننده کالا، سفارش خود را رهگیری نمایید.

توزیع شده:  سفارش به دست خریدار رسیده است.

وصول شده:  مبلغ سفارش وصول شده است.

برگشتی:  سفارش توسط پست مقصد برگشت شده و تحویل فروشنده شده است.

انصرافی:  فروشنده از ارسال سفارش خودداری نموده است.

`